„Ќе ја убијам“

„Ќе ја убијам“

На секоја девојка барем еднаш во животот и се има случено да почувствува завист кон друга припадничка на понежниот пол, бидејќи сметала дека таа и го украла мажот на нејзиниот живот. Љубомората е на толку висок степен, што посакувате да ја најдете и да и ја искубете косата или хиперболично кажано да ја „убиете“, нели ? 😀Ќе ја убијамЌе ја убијам„Ќе ја убијам, ќе ја убијам, таа ми ја украде иднината, ми го скрши сонот, кога те одзеде од мене“ е дел од текстот на песната насловенa „I’ll kill her“ (Ќе ја убијам) која ја изведува француската пејачка и актерка Соко.

Ова не е официјален видео запис за нејзината песна, туку тоа е всушност завршен проект на студент чие име е Joerg Barton, со кој тој дипломирал на универзитетот за применети науки во Мајнц. Зборовите од песната се „ликвидно“ илустрирани во перфектен момент, со црно-бела техника. Сексапилната нежност и мекост на бојата на гласот на пејачката, фантастично се согласува со временски контролираната палета од „неуморни“ цртежи и портрети.Ќе ја убијамЌе ја убијамУникатната комбинација од несекојдневно интересен видео запис, инспиративниот, заводлив глас на пејачката и нејзиниот француски акцент, веселата мелодија и текст во кој многумина ќе се пронајдат, ќе ве одведат на едно возбудливо „емоционално патување“.

За сите оние кои веќе се заљубија во оваа песна, ви овозможуваме и да ја научите на памет:

Soko – I’ll Kill Her

So, of course, you were supposed to call me tonight
you were supposed to call me tonight

we would have gone to the cinema
and, after, to the restaurant, the one you like in your street

we would have slept together, have a nice breakfast together
and then a walk in a park together, how beautiful, and then
you would have said “i love you” in the cutest place on earth
where some butterflies are dancing with the fairies

i would have waited like a week or two
but you never tried to reach me
no, you never called me back
you were dating that bleach-blonde girl
if i find her, i swear, i swear…

i’ll kill her, i’ll kill her
she stole my future, she broke my dream
i’ll kill her, i’ll kill her
she stole my future when she took you away

i would have met your friends, we would have had a drink or two
they would have liked me, ’cause sometimes i’m funny
i would have met your dad, i would have met your mum
she would have said “please, can you make some beautiful babies?”

so we would have had a boy called tom and a girl called susan, born in japan

i thought it was a love story, but you don’t want to get involved
i thought it was a love story, but you’re not ready for that …

me neither. i’ll kill her
she stole my future, she broke my dream
i’ll kill her, i’ll kill her
she stole my future when she took you away

she’s a bitch you know, all she’s got is blondeness
not even tenderness, yeah, she’s cleverless
she’ll dump your arse for a model called Brendan
he will pay for beautiful surgery ’cause he’s full of money

i would have waited like a week or two
but you never tried to reach me
no, you never called me back
you were dating that bleach-blonde girl
if i find her, you know, i swear, i swear, i swear …

i’ll kill her, i’ll kill her
she stole my future, she broke my dream
i’ll kill her, i’ll kill her

she stole my future when she took you away (x2)

man, i told you, you know, if i find her,
i really, i, i mean, i’ll kill her, for real!

it’s like for sure, you have to know, uh,
i mean, you know, i can do it, man,
i’ll kill her.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Marija Reply

    Mozele refrenot malce ponaglasen da go napravat, vo smisla da se oseti besot …vaka nisto od “I’ll kill her”… inace crtezite se fenomenalni , sekoja cest 🙂

  2. kala Reply

    interesna pesnicka:)

  3. KATE Reply

    i will find you and i will kill you! 😀

Остави коментар