Еве како да ги носите: Балетанките се моден хит оваа пролет и ова лето

Еве како да ги носите: Балетанките се моден хит оваа пролет и ова лето

Иако балетанките не беа прв избор во изминатите неколку години, оваа година тие се апсолутен хит. Тие се вратија на модната сцена и лесно ќе се вклопат во сите ваши комбинации. Балетнаките имаат класичен дизајн и се совршен избор за комбинација со фармерки со должина до глуждот, со кратки панталони, но и со раскроени миди фустани. Еве неколку идеи како да ги носите оваа пролет и ова лето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jenny Walton | New York (@jennymwalton)

Погледнете со кои 6 бои може да ја комбинирате зелената боја.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар