Надреални фотографии инспирирани од исклучителни визуелни филмови

Најчесто инспириран од големи филмови како Хари Потер, овој фотограф создава неверојатна уметност...

Надреални светови кои ќе ви го одвлечат вниманието од секојдневието

Кога станува збор за имагинарни светови, изгледа дека овој сликар го познава многу добро просторот на фантазијата...

Книга: „1Q84“ – Харуки Мураками (2)

Новиот свет со две месечини е невозможно место за да бидат заедно, но истовремено единственото место каде што можат да се пронајдат...

Книга: „Најубавото место на светот е тука“ – Франсеск Миралјес и Каре Сантос

Најубавото место на светот е тука... или во кафулето веднаш зад аголот.

Надреални фотографии направени со стар фотоапарат на филм

Брилијантни фотографии од талентиран украински фотограф...

Моќни и надреални автопортрети

Рејчел Баран е 20-годишна фотографка, која работи во САД, чиј неверојатен талент може да се забележи на овие прекрасни надреални и моќни автопортрети, кои веќе освоија илјадници луѓе насекаде.

Мало девојче го истражува портокаловиот свет на фантазијата

Како во класична бајка, девојчето се сретнува со пеперутки кои танцуваат околу неа, додека нејзиниот пат низ мистериозната шума е осветлен од голем број ламби кои ѝ даваат црвенкасто-портокалова боја на средината околу неа.

Фотопортрети од лица моќно трансформирани со боја и шминка

Надреални верзии од фотографираните субјекти инспирирани од дводимензионалните постери, стриповите, поп културата...
Датум: 26 ное 2013
, Автор:

15 фотографии кои треба добро да ги погледнете за да ги разберете

Загледајте се убаво и објаснете ни што гледате на фотографиите. :)

Хорор приказни со духови кои ќе ве остават без сон

Од приказните со духови кои следуваат, дефинитивно ќе ве полазат морници по грбот и ќе ве натераат да го преиспитате сето она што сте го знаеле за духовниот свет.
12