Надреални фотоманипулации што ја тестираат логиката

Толку често сме зафатени со нашите рутини што речиси и да немаме време да сонуваме или да ја ослободиме нашата креативност. Фотошоп е одлична алатка којашто ја оживува фантазијата и овозможува создавање на фотоманипулации кои навистина ја тестираат логиката. Во дигиталната ера е лесно да влезeме во умот на талентираните артисти и да го доживееме нивниот свет каде што линијата помеѓу реалноста и фантазијата е многу тенка.

Дигиталниот артист од Малезија, Зулкарнаин Исмаил е еден од уметниците чии дела ќе ве натераат да ги погледнете два пати. Тој ја црпи неговата инспирација од фотографијата, а природата е најчестата тема во неговите дела. Благодарение на неговите вештини, тој успева да спои две навидум разнлични фотографии и да создаде надреална композиција. Уживајте во неговите неверојатни фотоманипулации.

Надреални фотоманипулации што ја тестираат логиката

Надреални фотоманипулации што ја тестираат логиката

Надреални фотоманипулации што ја тестираат логиката

Надреални фотоманипулации што ја тестираат логиката

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар