Надреални фотоманипулации на фотографии со животни

Надреални фотоманипулации на фотографии со животни

Џулиен Табет е млад Французин кој сака да создава уметност со помош на компјутер. Самиот изјавил дека не е страстен за Фотошоп бидејќи смета дека обичен софтвер не може да биде страст. Сепак, тој е фасциниран од неверојатното и сака да ги изненадува луѓето. Смета дека може да воведе нешто ново во нивните животи нудејќи им нова перспектива.

Главна тема на неговите фотографии се животните, и тоа со причина. Тој смета дека тие се многу поразлични од нас бидејќи се поскромни и невини. Најмногу му се допаѓа што животните можат да бидат навистина мистериозни и затоа сака да си замислува како би се однесувале кога не ги гледаме. Уживајте во неговите неверојатни фотоманипулации.

1. Слобода

Надреални фотоманипулации на фотографии со животни

2. Монархија

Надреални фотоманипулации на фотографии со животни

3. Бура

Надреални фотоманипулации на фотографии со животни

4. Симфонија

Надреални фотоманипулации на фотографии со животни

5. Привремена убавина

Надреални фотоманипулации на фотографии со животни

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар