Надреални илустрации за љубителите на книгите

Џунго Ли е корејски артист и илустратор. Тој создава надреални илустрации инкорпорирајќи ги книгите во нашето секојдневно опкружување, додека паралелно работи и на својата прва сликовница. Џунго создава рачно нацртаните слики кои потоа се скенираат и обработуваат дигитално. Неговата работа едноставно ќе ве остави без зборови.

Есен

Есен

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар