13 септември 2016 | Кафе пауза

6 едноставни начини да го надградите вашето секојдневно кафе

Некои луѓе пијат по неколку кафиња дневно, па токму оваа навика може да доведе до намалување на уживањето во вкусот.

Русокосите може да заминат во пензија: Ова е бојата на коса за која жените целосно полудеа!

Боја која ќе ја понесат само најхрабрите, најсамоуверените и најоригиналните девојки.

12 интересни факти за краставиците

Знаете ли што е тоа што го прави овој зеленчук да биде толку посебен?

5 начини да го подобрите вашиот социјален живот

Подобрете ги своите социјални вештини и зголемете го кругот на пријатели.

Каков вид личности привлекувате според тоа кое дете по ред сте во семејството?

Овие особини прават да изгледате прекрасно во очите на другите.

Одлични вести: Тортата за појадок може да ви помогне да изгубите килограми

Уживајте во омилениот десерт наутро и почувствувајте ги придобивките.

Мачкини очи украсени со спирала: Нов мејкап тренд на социјалните мрежи

Тренд кој совршено ќе ја истакне вашата креативност и оригиналност, а плус изгледа волшебно!

Цитати од класичната литература кои ќе ви помогнат да ги освоите сите љубители на книги

Овие неколку цитати украдени директно од најголемите класици со сигурност ќе ја импресионираат вашата симпатија која никогаш не ја испушта книгата од раце.

6 прашања кои ќе ви помогнат да ја донесете вистинската одлука во секоја можна ситуација

Вистината е дека не постои начин да знаете со сигурност дали сте го направиле вистинскиот избор во моментот, но постојат неколку едноставни прашања кои можете да си ги поставите за да дознаете дали сте на правиот пат.
12