9 математички трикови кои не сме ги научиле во училиште (а требало!)

Исто како и секоја друга наука во светот, така и математиката има свои сопствени тајни. Но, поради некоја причина, професорите никогаш не ни кажале за нив. Сè би можело да ни биде многу поедноставно доколку сме ги знаеле овие трикови! Погледнете и обидете се да не се заљубите во математиката…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар