Русокосите може да заминат во пензија: Ова е бојата на коса за која жените целосно полудеа!

Русокосите може да заминат во пензија: Ова е бојата на коса за која жените целосно полудеа!

Иако веќе имавме можност да видиме неколку нови бои и фризури кои ќе бидат хит за оваа есен, во меѓувреме се појави уште една сосема неочекувана боја која ќе ве остави изненадени. Погледнете за што станува збор…

3-rusokosite-mozhe-da-zaminat-vo-penzija-ova-e-bojata-za-koi-zhenite-totalno-poludea-www.kafepauza.mk_

Станува збор за жолта боја. Но, не онаа руса, како што обично ја нарекуваме, туку вистинска жолта боја. Како сонцето! Боја, каква што сѐ уште сме немале прилика да ја видиме на улиците, а која без сомнение ќе ја понесат само најхрабрите дами.

Дијаметрално спротивна од сите досега видени бои, се предвидува да стане хит за само неколку месеци. Модните блогерки и трендсетерки веќе се залетаа и стојат во ред за да го пробаат овој необичен изглед, која ќе ги краси нивните коси.

4-rusokosite-mozhe-da-zaminat-vo-penzija-ova-e-bojata-za-koi-zhenite-totalno-poludea-www.kafepauza.mk_

Доколку се одлучите за ваков изглед во оваа есен, имајте на ум дека со сигурност ќе „паднете во очи“ и дека сигурно ќе ви пријдат на улица и ќе ви побараат број од вашиот фризер. Секако, ова важи за оние посмелите. Оние кои не се егзибиционисти, им препорачуваме да ја задржат својата боја на коса, бидејќи ова е сепак значајна промена.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар