04 мај 2015 | Кафе пауза

Елегантни танчари ги покажуваат своите движења во урбана срединa

Ова е серија фотографии кои ги прикажуваат класичните танцови движења во една урбана средина, доловени преку објективот на фотографот Омар З. Роблс.
Датум: 04 мај 2015

Никој не е совршен: Како го доживуваат своето тело ангелите на Victoria’s Secret?

Тие се преубави, сексапилни, едноставно совршени! Да, тоа се ангелите на Victoria's Secret. Но, сепак и тие се обични жени како нас.

Надреални светови кои ќе ви го одвлечат вниманието од секојдневието

Кога станува збор за имагинарни светови, изгледа дека овој сликар го познава многу добро просторот на фантазијата...

Цигарите можеби убиваат, но овој артист прави убиствена уметност со нивната пепел

Јапонскиот артист Шинрашинг прави неверојатна уметност од пепелта на цигарите.

Животни кои се многу изненадени од она што го гледаат пред себе

Што точно виделе овие животни во моментот кога биле фотографирани?

7 начини да го заведете со помош на говорот на телото

Заборавете на вербалниот разговор и пораките, бидејќи говорот на телото е најголемиот херој кога станува збор за љубовни состаноци.

24 смешни и гадни работи кои не сте ги знаеле за задниците

Ако сте имале некои прашања во вашата глава поврзани со задникот, а не сте можеле јавно да прашате за нив, еве ги одговорите. Или пак можеби и не сте помислиле на овие работи...
Датум: 04 мај 2015

Направете совршени локни со помош на тоалетна хартија

Станува збор за едноставна техника со која можете да ја стилизирате вашата коса без негативните ефекти од топлината.

Шкотски десерт со малини

Совршена комбинација од благ десерт и силен алкохолен пијалак

10 нешта кои ги чувствуваат само девојките кои се возбудени за доаѓањето на пролетта

Природата излегува од зимски сон и како што се зголемуваат нејзините бои и светлина, така и вие полека се будите и полните со енергија.

Што можеме да научиме од оние кои изневеруваат?

Факт е дека многу полесно е да учиме од туѓите грешки и искуства. А неверството е дефинитивно грешка која не сакаме да ја направиме. Па еве што можеме да научиме од неверниците.

Сите луѓе кои живеат над 100 години ги имаат овие 7 заеднички нешта

Која е тајната на оние кои успеваат да ја надминат 100-тата година?
12