Елегантни танчари ги покажуваат своите движења во урбана срединa

Елегантни танчари ги покажуваат своите движења во урбана срединa

Ова е серија фотографии кои ги прикажуваат класичните танцови движења во една урбана средина, доловени преку објективот на фотографот Омар З. Роблс.

1-Elegantni-tanchari-gi-pokazhuvaat-svoite-dvizhenja-vo-urbana-sredina-kafepauza.mk

Омар З. Роблс ги фотографира танчарите на невообичаени места.

2-Elegantni-tanchari-gi-pokazhuvaat-svoite-dvizhenja-vo-urbana-sredina-kafepauza.mk

Тој на неговиот сајт објаснува дека ужива во фотографирањето затоа што е раскажувачки медиум кој не бара зборови.

3-Elegantni-tanchari-gi-pokazhuvaat-svoite-dvizhenja-vo-urbana-sredina-kafepauza.mk

„Со фотографијата го правам моментот бесмртен на малку подолго.“

4-Elegantni-tanchari-gi-pokazhuvaat-svoite-dvizhenja-vo-urbana-sredina-kafepauza.mk

Гледајќи ги грациозните пози на танчарите поставени крај урбаната позадина се добива некоја невообичаена совршеност.

„Обожавам што може да се доловат и креираат сите прекрасни линии и движења само со човечкото тело.“

5-Elegantni-tanchari-gi-pokazhuvaat-svoite-dvizhenja-vo-urbana-sredina-kafepauza.mk7-Elegantni-tanchari-gi-pokazhuvaat-svoite-dvizhenja-vo-urbana-sredina-kafepauza.mk8-Elegantni-tanchari-gi-pokazhuvaat-svoite-dvizhenja-vo-urbana-sredina-kafepauza.mk10-Elegantni-tanchari-gi-pokazhuvaat-svoite-dvizhenja-vo-urbana-sredina-kafepauza.mk11-Elegantni-tanchari-gi-pokazhuvaat-svoite-dvizhenja-vo-urbana-sredina-kafepauza.mk12-Elegantni-tanchari-gi-pokazhuvaat-svoite-dvizhenja-vo-urbana-sredina-kafepauza.mk13-Elegantni-tanchari-gi-pokazhuvaat-svoite-dvizhenja-vo-urbana-sredina-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар