Оваа 59-годишна баба е една од најубавите модели ширум светот

И покрај нејзините години, таа изгледа неверојатно. Погледнете...

Супер Тојота за страсните возачи

Тојота е позната по оние обични патнички автомобили кои се полни со одлична технологија, но не и по спортскиот дизајн на своите модели.

Најубавите сандали за следната година

Сандалите се украсени со прекрасна пеперутка, која е симбол на дизајнерската куќа „Серџио Роси“.

Вежбите со кои Адријана Лима се врати во форма по бременоста

Адријана Лима ја воодушеви јавноста кога по само 8 недели од нејзиното пораѓање се појави повторно на пистата.

Девојка „облечена“ во фустани нацртани на огледало

Фустаните нацртани во огледалото изгледаат како да се сошиени од различни материјали. Изгребаното и валкано огледало со украсна рамка, само им додава повеќе длабочина...

Ламборгини во реална големина направено целосно од хартија

Многумина од нас, некогаш во животот имаат изработено некаков предмет од хартија, но графичкиот дизајнер Тарас Леско ја одвел оваа уметност на едно сосема ново ниво.

Неодоливи кожни „Vans“ патики

Токму навреме за новата сезона, компанијата „Vans“ го претстави овој прекрасен пар патики, наречен „Old Skool Reissue“.

Новиот хибриден супер-автомобил на Порше

Порше детално го претстави својот нов хибриден супер-автомобил, моделот „918 Spyder“, на мото шоуто во Франкфурт за 2013 година.

Фраерски модел патики од Конверс

Соработката помеѓу дизајнерот Џон Варватос и Конверс резултирала со одличен пар високи патики кои се многу модерни и изобилуваат со интересни детали.

Еволуцијата на „Веспа“ од 1943 до 2013 година

Ова кусо анимирано филмче, наречено „Vespalogy“ ја претставува еволуцијата на скутерите „Веспа“ од 1943 година, па сè до денеска.