08 септември 2015 | Кафе пауза

Заборавeте на виножитото: Ова е најновата техника за бојадисување на косата!

Од седата коса, па сè до прамените во боите на виножитото и сите можни омбре и бронде техники на бојадисување, сега на ред дојде новиот тренд – ОПАЛ!

Разбудете се освежени: 9 бјути трикови кои може да ги практикувате додека спиете

Иако вие спиете, вашето тело сепак работи –поправа, подмладува и се полни со енергија. Па зошто не ја искористите таа моќ и да го потпомогнете процесот?

Импресивни скулптури направени само од моливчиња и боички

Џенифер Маестре е еден поинаков вид уметница која создава уникатни и живописни скулптури направени од моливи и боички.

10 факти кои ќе ги разберат само личностите родени во знакот Овен

Кога некој ќе ви каже дека е Овен во хороскоп, тогаш знаете дека имате работа со личност која е премногу тврдоглава и со која нема толку лесно да излезете на крај.

Хит септемвриски десерт: Печени сливи

Вкусен десерт од сезонско овошје коj можете да го збогатите по ваш вкус

Девојки, признајте: 9 чудни работи кои ги правите додека вашето момче не е покрај вас

Колку и да сме искрени со нашите момчиња, постојат работи кои никогаш не би му ги признале, како на пример што правиме кога тој не е покрај нас.

Дали смееме да пиеме кафе кое било подготвено пред подолго време?

Дали кафето е сигурно за пиење и откако малку ќе отстои?

5 комплименти кои момците неизмерно сакаат да ги слушаат

Исто како и девојките, така и момците сакаат одвреме-навреме да добијат комплимент.