Заборавeте на виножитото: Ова е најновата техника за бојадисување на косата!

Фризерите очигледно не остануваат без инспирација! Од седата коса, па сè до прамените во боите на виножитото и сите можни омбре и бронде техники на бојадисување, сега на ред дојде новиот тренд – ОПАЛ!

1-zaboravite-na-vinozhitoto-ova-e-najnovata-tehnika-za-bojadisuvanje-na-kosata-www.kafepauza.mk_

Опал е најактуелната техника на бојадисување на косата која името го добила по истоимениот скапоцен камен, кој претставува спој на бисерна и светло розова боја, а се прелеваат и сина, зелена и виолетова нијанса. Оваа боја на коса претставува посмирена верзија на сите трендови кои беа актуелни во изминатиот период.

2-zaboravite-na-vinozhitoto-ova-e-najnovata-tehnika-za-bojadisuvanje-na-kosata-www.kafepauza.mk_

Фризерката Аура Фрајдмен од фризерскиот салон „Sally Hershbergers Downtow“ ни открива како се применува оваа техника на бојадисување:

„Најпрво косата се осветлува за да ја постигне таа бисерно-сива боја, а потоа се додаваат слоеви во розова и сина нијанса кои се мешаат и преливаат по косата. Резултатот е фантастичен!“

Оваа фризура е посебно интересна за дамите кои веќе се одлучиле за седа коса, бидејќи е одличен начин за да ја освежат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар