Ламборгини во реална големина направено целосно од хартија

Многумина од нас, некогаш во животот имаат изработено некаков предмет од хартија, но графичкиот дизајнер Тарас Леско ја одвел оваа уметност на едно сосема ново ниво. Тој и претходно има работено со овој материјал, правејќи уметнички дела, но последниот проект му е навистина импресивен.Ламборгини во реална големина направено целосно од хартијаТој изработил полициско возило од моделот „Aventador A-E2“, кој е долг 2,4 метри, а тежи 11,3 килограми.Ламборгини во реална големина направено целосно од хартија Ламборгини во реална големина направено целосно од хартија

„Ова е досега мојот најголем и најтежок модел од хартија, кој сум го изработил… Дали спомнав и дека е најскап? Печатењето на материјалите ме чинеше 1.000 американски долари, но се исплатеше за ова креативно искуство“ – вели тој.

Ламборгини во реална големина направено целосно од хартијаЛамборгини во реална големина направено целосно од хартијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар