Оваа 59-годишна баба е една од најубавите модели ширум светот

Оваа 59-годишна баба е една од најубавите модели ширум светот

Во своите доцни 20-ти, поголемиот дел од жените воопшто не размислуваат за кариера во светот на модата. Тие уште помалку помислуваат на тоа кога се во 50-тите години од својот живот. Но, оваа 59-годишна баба, Јасмина Роси, ги руши сите стандарди за убавина. Таа е успешен модел која соработува со огромен број познати интернационални брендови. Роси била родена во Франција, во 1955 година, но она што сите сакаат да го знаат е како таа го задржала својот релативно младолик изглед и добро здравје.

(1) Оваа 59-годишна баба е една од најубавите модели ширум светот

„Не постои голема тајна“, вели таа. „Отсекогаш сум јадела органска храна, дури и пред таа да стане тренд. Нанесувам маслиново масло на мојата кожа и си правам редовно пилинг од маслиново масло и шеќер. Ставам масло од семе од репка на мојата коса. Јадам авокадо секој ден и органско месо и риба.“

И покрај нејзините години, таа изгледа неверојатно. Погледнете…

(2) Оваа 59-годишна баба е една од најубавите модели ширум светот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

 1. Ana Reply

  Edno prasanje do avtorot na tekstov: Baba! Dali e zenava navistina baba na vnucinja (togas ubavo bi bilo da naglasite, ovaa 59 godisna baba na 2 vnucinja na primer)ili si zedovte za pravo da ja narecete baba zosto ima 59 godini? Ako e taka zasramuvacki e, diskriminiracki i seksisticki.

  • Моника Трајковска Reply

   Да, има две внучиња…

   • Анонимен Reply

    fala za odgovorot i odvoenoto vreme. Navistina mi deluvase diskriminiracki (po osnov godini) tekstov. Pozdrav

   • vb Reply

    Ne mi se veruva sto citam…pod hitno urednistvoto da go promeni celiot tekst,a ”avtorot” na ovoj sramen napis da snosi odgovornost.

    • Кафе пауза Reply

     А што поточно е срамно? И што е тоа што би требало да се смени? И зошто „авторот“ e во наводници?

     • vb

      Uf,pa dobro…stom i urednistvoto se prasuva sto e sramno i zosto avtorot e vo navodnici…veke mi e jasno.Vi blagodaram.

     • Кафе пауза

      Нам сѐ уште не ни е, но во ред. 🙂 Благодариме и за посочениот пример. Текстови од 5 реда во кои има јазични грешки уште во вториот, и уште неколку печатни и естетски пропусти подолу, не би ги земале како репер. Секогаш примаме добронамерни критики, но напаѓање и вреѓање на уредувачкиот тим и авторите, особено без основа, не толерираме.

Остави коментар