16 септември 2015 | Кафе пауза

Најдоброто од двата света: Што сакаат мажите од нивните сопруги, а што од љубовниците?

Кога зборуваме за сексуални афинитети не е исто она што го сакаат слободните мажи во потрага по постојана партнерка и она по што копнеат зафатените мажи.

Имате проблеми со помнењето? Погледнете што може да ги предизвикува!

Човечкиот мозок може да се моделира т.е. под влијание на одредени стимули од околината тој може да се менува. Еве што може негативно да влијае врз меморијата.

15 „валидни“ причини поради кои не возвративте на пораката

Од глупави до креативни, погледнете кои се најчестите „валидни“ причини зошто не возвраќаме на пораките.

Едноставен трик за нанесување две нијанси на сенка за очи

Сакате да се нашминкате како модните блогерки на Инстаграм, но сите ваши авантури со сенката за очи изгледаат аматерски? Не грижете се, постои едноставен трик.

Зошто кожата на партнерот е толку мека? Конечно го имаме одговорот!

Научници од универзитет во Лондон неодамна дознале зошто луѓето имаат чудно чувство на задоволство кога ќе се приближат до голото тело на партнерот...

Диета со грозје: Изгубете 5 килограми во рекордно време

Ова овошје има неверојатна моќ на телото така што го освежува, чисти и му ги овозможува потребните хранливи материи.

Откријте дали се плашите од љубовта: 2-та најголеми стравови кои ве одржуваат сингл

Вие велите дека сакате врска, но сепак постојано сте во двоумење. Еве зошто...

Поучна приказна: Најважните нешта во животот

Поставете ги вашите приоритети. Останатото е песок.

Оваа 59-годишна баба е една од најубавите модели ширум светот

И покрај нејзините години, таа изгледа неверојатно. Погледнете...

12 прашања кои ќе ви помогнат да откриете дали сте во врска со вашата сродна душа

Сте се почувствувале ли како отсекогаш да сте го познавале вашиот партнер?

Зошто момците кои имаат сестра се најдобри партнери?

Кога ќе запознаете некое момче, вие најчесто ја забележувате неговата коса, прекрасните очи и неверојатната насмевка. Но, сте се запрашале ли некогаш „Дали тој има сестра?“
12