Што сакаат мажите од нивните сопруги, а што од љубовниците?

Најдоброто од двата света: Што сакаат мажите од нивните сопруги, а што од љубовниците?

Кога зборуваме за сексуални афинитети не е исто она што го сакаат слободните мажи во потрага по постојана партнерка и она по што копнеат зафатените мажи. Меѓутоа, вистината е дека сите тие би сакале сето она што го бараат да го најдат во една жена. Зошто вие не би биле таа?

Кога после долг период на „суша“ ќе се вратат во игра со нова девојка, мажите се многу внимателни, па затоа и немаат толку големи барања во сексот, но кога се во постојана врска нивните апетити растат. Не само што ги искажуваат нивните скриени сексуални фантазии кои би сакале да ги остварат, туку за љубовници одбираат жени кои ќе им ги исполнат неостварените еротски соништа.

0-najdobroto-od-dvata-sveta-shto-sakaat-mazhite-od-nivnite-soprugi-a-shto-od-nivnite-ljubovnici-kafepauza.mk

1. Орален секс

Оралниот секс секогаш е пожелен. Сите мажи се спремни да возвратат со иста мера, а дамите кои ова му го ускратуваат на својот партнер всушност го лишуваат од едно од најголемите потајни сексуални задоволства за кои сонува секој маж.

Оженетите мажи имаат забелешка дека нивните сопруги само ќе ги „обработат“ колку да пројде редот, а тие посакуваат тоа да го прават поредовно и со поголема страст – како на почетоците од врската. А ако вие не сакате, тој ќе најде некоја што сака.

2. Секси облека

На мажите во бракот им недостасува малку фантазија. Во нова врска мажите покажуваат романтика на тој начин што ќе ви предложат на пример да ја облечете нивната кошула. Во бракот, секси облеката е заменета со најудобната облека која воопшто не е секси. За засекогаш да го имате во вашата дланка, памучните гаќички и пижамите заменете ги со тантелна долна облека.

3. Само не рутина

Ако не сте во долга врска или брак, тој би сакал да му кажете што сакате и како го сакате тоа, а уште подраго би му било сето тоа да му го покажете и лесно да го заведете – чекор по чекор, сѐ додека не настане обострано задоволство.

На мажите во брак им недостасуваат изненадувања. Во една анкета, тие рекле дека би биле посреќни кога нивните жени би ги споделиле нивните тајни мисли кои ќе ја разбијат монотонијата. Затоа, одведете го на некое место или измислете свое љубовно сценарио.

4. Локација

Мажите со своите љубовници вообичаено одбираат да водат љубов на места каде што никој досега не пробал. Едно од најпосакуваните места е работната канцеларија. Мажите во брак имаат малку помали барања. Затоа што живеете заедно, нив би им се допаднал секс кој не е во кујната или дневната соба затоа што тоа се места кои ги асоцираат на секојдневните обврски.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар