15 „валидни“ причини поради кои не возвративте на пораката

15 „валидни“ причини поради кои не возвративте на пораката

Возвраќањето на пораки понекогаш знае да биде здодевно или едноставно да нè мрзи. Може да има милион причини за тоа – некои апсурдни, некои валидни, но причина секогаш постои. Од глупави до креативни, погледнете кои се најчестите „валидни“ причини зошто не возвраќаме на пораките.

1. „Телефонот ми беше надвор од дофат.“

1-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

2. „Имав важно интервју.“

2-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

3. „Телефонот ми беше на вибрации и не ја почувствував нотификацијата.“

3-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

4. „Телефонот беше жеден.“

4-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

5. „Бев во теретана.“

6-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

6. „Еден мој пријател го изгуби телефонот, па затоа мораше да го искористи мојот.“

5-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

7. „Местев аларм.“

7-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

8. „Патував. Не беше безбедно да ти вратам додека возам.“

8-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

9. „На час бев.“

9-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

10. „Бев на ручек и не сакав да бидам некултурен/а.“

10-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

11. „Бев во црква.“

12. „Морав да појдам во тоалет, а одењето во тоалет со телефон е одвратно.“

12-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

13. „Само што влегов во кино салата.“

13-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

14. „Ќе ми се испразнеше батеријата, а ми требаше.“

14-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk

15. „Жалам, но едноставно не ја видов пораката.“

15-15-validni-prichini-zoshto-ne-vozvrativte-na-porakata-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар