Изберете симбол и прочитајте ја магичната порака за вас!

Изберете симбол и прочитајте ја магичната порака за вас!

Симболите се моќни духовни медиуми кои пренесуваат пораки од нашата потсвест. Изберете го симболот од сликата што најмногу ви одговара во овој момент и прочитајте каква порака има за вас.

Изберете симбол и прочитајте ја магичната порака за вас!

  • 1. Змија

    Змијата е симбол на животна сила, трансформација и исцелување. Таа ви кажува дека во вашиот живот токму сега се случуваат промени поради кои можете да се чувствувате несигурни. Но, таа ве уверува дека сте доволно силни за да ги надминете претстојните животни предизвици и ви ја нуди својата древна мудрост. Како змијата, и вие ќе мора да ја фрлите старата „кожа“, која ќе почне да ве стега. Не плашете се од овој процес бидејќи ќе ви помогне да откриете нови работи за себе кои досега не сте ги знаеле.

  • 2. Клуч

    Клучот е симбол на зајакнување, знаење и духовен раст. Се наоѓате во период кога треба да донесете одлуки и да го изберете вашиот животен пат. Клучот ви порачува дека пред вас се некои вредни лекции во вашата моментална ситуација кои ќе ги видите и научите само ако ги побарате. Затоа, впуштете се во авантурата наречена стекнување нови искуства и знаења. Имајте на ум и дека клучот за решението е во вашата дланка.

  • 3. Пердув

    Пердувот е симбол на божествената врска, водство и заштита. Тоа ве информира дека моментално сте на пат на личен раст кој ќе ве одведе до моќна лична трансформација. Нека ве води пердувот и верувајте дека ќе бидете заштитени за време на вашето патување. Ако се чувствувате како да сте стагнирале некое време, размислете како би можеле да стапите во подобар контакт со себе и со сопствената мудрост. Бидете внимателни бидејќи во овој период можете да добиете многу јасни сигнали кои не треба да ги занемарите.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете на кој начин можете да ја подобрите вашата иднина.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар