Новогодишна елка: 3 стилови на украсување за сечиј вкус

Доколку сѐ уште не сте сигурни како да ја украсите новогодишната елка, следуваат 3 идеи од кои можете да ја изберете онаа која најмногу соодветствува со вашиот амбиент.

Сè уште деца: 20 причини зошто милениумците никогаш нема да пораснат

Сè уште сакаме да останеме подоцна отколку што би требало

Овој модерен Дедо Мраз сигурно ќе го стопи снегот за празниците

Запознајте го моделот Пол Мејсон, модерниот Дедо Мраз, кој изгледа како послаба, помлада и позгодна верзија од традиционалниот Дедо Мраз.

Ви претставуваме неколку дизајнери на накит со навистина оригинални идеи

Доволно е само едно парче накит за наједноставната комбинација од облека да ја направи интересна и ефективна.
Датум: 11 дек 2015

Совети од Мајка Тереза: Како да се справите со лошите луѓе?

„Луѓето можат да бидат неразумни, нелогични и егоистични: Сеедно, опростете им.“

Mлада артистка преку автопортрети ја покажува врската помеѓу човекот и природата

21-годишната самоука фотографка Ања Валдре од Летонија, создава креативни уметнички фотографии кои ги доработува со Фотошоп манипулации...
Датум: 11 дек 2015

Неверојатни резултати: Јадете по 2 банани дневно, 1 месец и подгответе се да бидете воодушевени

Нутриционистите тврдат дека за само еден месец од кога ќе почнете да јадете по 2 банани дневно, вашата здравствена состојба значително ќе се подобри.

Марсала бојата се повлекува од модната сцена: Овие бои ќе ја одбележат 2016-та година

Брендот Пантоне е познат по тоа што секоја година во месец декември објавува која боја ќе ка одбележи наредната година.

Бескрајно духовит и неверојатен: Хороскопскиот знак кој сите го обожаваат

Тие имаат моќ дури и најемотивните животни ситуации и тешки теми да ги свртат на хумор и забава.
12