Mлада артистка преку автопортрети ја покажува врската помеѓу човекот и природата

21-годишната самоука фотографка Ања Валдре од Летонија, создава креативни уметнички фотографии кои ги доработува со Фотошоп манипулации за да ја долови суштинската убавина во врската помеѓу човекот, природата и животното.

(5)-mlad-umetnik-preku-avtoportreti-ja-pokazhuva-vrskata-pomegju-chovekot-i-prirodata-kafepauza.mk

„Моите идеи ги црпам од сѐ и сешто. Важно е да се забележат сите моменти, за што е потребно цело време да се има отворен ум. Интересно е дека се потребни 10 минути да го снимам материјалот, но 5 часа сето тоа да се уреди во Фотошоп. Ја сакам природата и нејзините чуда, па се обидувам да вклучам животни и природа во секоја фотографија, откривајќи ја едноставната убавина на животот. Исто така интересно е да се креира нешто што не постои во реалноста, нешто како сон.“


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар