Луксузен глисер во ретро стил

Глисерот „Рива Акварива“ е изработен од сестраниот австралиски дизајнер Марк Њусон, а претставува продолжение на италијанската серија луксузни глисери „Акварива“.
Датум: 22 фев 2012
, Автор:

Совршена комбинација: „Мерцедес“ и „Дукати“

Моќта и елеганцијата на двете возила едноставно примамува и тешко кој не би посакал да ги поседува во својата гаража.

Сексапилниот календар на Кели Брук

Иако сè поретко луѓето користат ѕидни календари, би се сложиле дека овој сепак би го посакале во својата соба...

Спортски модел од новото Фичо

„Abarth“ го претстави нивниот последен проект, спортскиот модел од „Фијат 500“, кој има стандарден мотор со турбополнач и интеркулер.

Три прекрасни верзии на „Veyron Grand Sport“ од Бугати

Сите три верзии се направени со цел на клиентите да им се прикажат можностите на компанијата и да им се излезе во пресрет на нивните побарувања и желби.

Новата Бонд девојка

Беренис Марло е најновата во редот секси Бонд девојки, бидејќи таа е одбрана да се појави во најновиот дел на Џејмс Бонд, насловен како „Skyfall“.

Новата девојка на Леонардо Дикаприо

Романскиот модел Мадалина Диана Генеа е уште една во редот сексапилни девојки кои се запишале на списокот на познатиот холивудски актер.

Прекрасниот и комфорен „Кадилак XTS“

Луксузниот седан изработен од компанијата „Кадилак“ ќе се појави на пазарот во 2012, при крајот на пролетта или почетокот на летото.

Фантастичен концепт изработен за Ферари

Моделот е наречен Ферари 612 GTO и е најдобриот дизајн направен од човек, кој никогаш нема работено во дизајнерскиот тим на Ферари.

Како ќе изгледа новото Ламборгини Гаљардо?

Ламборгини реши да прикаже дел од сликите на кои е прикажана новата верзија на добро познатиот модел Гаљардо.

Вистински луѓе или восочни фигури?

Интересното во оваа фотосесија со пливачи, е тоа што на фотографиите не гледаме во вистински луѓе, туку во совршено извајани восочни фигури, од страна на скулпторката Carole Feuerman од Менхетен.

Адријана Лима во нова секси фотосесија

Адријана Лима е повторно назад на сцената, откако од „Victoria’s Secret“ повторно објавија нејзина нова жешка фотосесија во долна облека.