Тренди неонски патики од „Гучи“

Доколку ви се допаѓа трендот на носење неонски бои ова лето, тогаш со сигурност ќе се израдувате на овој модел на патики од познатиот дизајнерски бренд „Гучи“.

Опуштени летни фустанчиња за секоја пригода

Фустанчиња се омиленото парче облека на секоја девојка во летниот период...
Датум: 16 јул 2013
, Автор:

Релаксација на ултрамодерни лежалки

Дизајнерите од компанијата „Trinity Hammocks“ сакаат да го променат начинот за релаксација на луѓето со два многу слични, но уникатни дизајни на лежалки.

Хартиен модел од станот на Моника од „Пријатели“

Верувале или не, поминаа 9 години откако Моника и Чендлер си ги спакуваа куферите и си заминаа од големиот стан на Моника...

Ново фантастично Ламборгини „Sesto Elemento“

По повод 50 години од постоење на познатиот бренд „Ламборгони“, од автомобилскиот производител ги прикажаа сликите од концептот наречен „Lamborghini Sesto Elemento“.

Брачни кревети со вграден телевизор

Овие интересни брачни кревети се изум, во кој можете да вградите телевизор, кој по користењето автоматизирано можете да го суштите во рамката од креветот.

5 модели од соништата на БМВ кои никогаш нема да ги поседувате

Колку пари и да имате, не можете да ги поседувате овие пет фантастични модели затоа што никогаш нема да бидат шуштени во производтство.

Најбрзото купе на Ролс Ројс „Ghost“

Новото купе на Ролс Ројс „Ghost“ ќе има над 600 коњски сили, со што ќе стане најбрзото возило кое некогаш го има направено овој производител.

Летото пристигна со „жешката“ моделка Дуцен Круз

27-годишнта мајка, заблеска со својот сексапил и маркантен бронзено исончан тен во јунското издание на кинескиот Vogue, во прекрасните костими за капење од Долче и Габана, Прада, Ботега Венета и Џејсон Ву.

Револуционерен урбан автомобил на Ауди

Мал автомобил со несекојдневни детали кој лесно ќе се снаоѓа во урбаната сообраќајна џунгла...

„Летечка чинија“ од Алфа Ромео

Несекојдневен модел на Алфа Ромео кој наликува на летечка чинија, конструиран според сличен модел од пред 60 години.

Неверојатни скулптури од плетена жица

Британецот Дерек Кинзет изработува тродимензионални скулптури од плетена метална жица, вредни по 6.000 фунти. Меѓу љубителите на неговите дела е и холивудскиот актер Николас Кејџ.
Датум: 29 мар 2012
, Автор: