Почнува „Фчерашни новости“ – нова хумористична емисија

Под слоганот „Чекор зад сите“, во недела во 19:15 часот на телевизија „Телма“, веднаш по вестите, ќе се емитува првата епизода на „Фчерашни новости“.
Датум: 23 апр 2016
, Автор:

3 познати филмови кои не сте знаеле дека се базираат на Шекспировите драми

Сигурно ќе се изненадите ако дознаете дека токму вашиот омилен филм се базира на некоја од Шекспировите драми.

8 начини на кои тој ви кажува дека ве сака без да ги изговори зборовите „Те сакам“

Лесно можете да препознаете дали момчето ве сака, со тоа што ќе обрнете внимание дали ги прави следниве 8 работи.

Уникатни производи за оние што се вљубени во Париз

Доколку и вие сте вљубени во овој незаменлив град, погледнете ги овие уникатни производи кои веднаш ќе сакате да ги имате.

Mодел со „плус големина“ целосно се соголува пред камерите и отворено зборува за своето тело

Гордо вооружена со висока самодоверба, овој модел воопшто нема намера да ослаби за да се вклопи во рамките на општествените стандарди за убавина.

Совети кои ќе ви помогнат да продолжите понатаму после долга врска

Нормално е дека ни еден изговорен или пишан збор не може да ви даде утеха, но постојат некои работи кои треба да ги имате на ум за да можете да продолжите со животот по болното раскинување.

10 хобија кои ќе ве направат посреќни

Хобито на некој начин претставува бегство од макотрпниот реален свет и затоа од голема важност е да го изберете она во кое навистина ќе уживате.

Пролетни модни комбинации кои мора да ги испробате уште овој викенд!

Доколку во текот на работната недела сте носеле монотони комбинации, тогаш викендот е вистинското време за впечатливи комбинации во кои ќе изгледате модерно.

Погледнете како би изгледале луѓето кога би еволуирале од различни животни

Резултатите од оваа имагинација на сликарот се прилично бизарни, но вреди да се погледнат.

Парфемите на AVON најбарани на македонскиот пазар

Македонците сакаат да мирисаат убаво и затоа редовно издвојуваат финансии за да си го купат омилениот парфем, кој произлегува токму од палетата на парфеми на Avon.
Датум: 23 апр 2016
, Автор: