Тест: Сликата што прва ќе ја забележите открива во која насока треба да тргнете

Се чувствувате изгубено? Имате потреба од нешто ново, минувате низ лош период или едноставно не сте сигурни дали сте на правиот пат? Одберете ја фотографијата што најмногу ви се допаѓа и дознајте во која насока треба да тргнете.

Тест: Сликата што прва ќе ја забележите открива во која насока треба да тргнете

Слика број 1 – Зад оваа фотографија од суви лист и гранка се крие тарот картата на смртта

Таа всушност ја претставува потребата за движење во некоја сосема нова фаза, но притоа мора да оставите зад себе сè што е старо, што не ви треба, што умира… Тоа може да биде и некој долготраен и болен процес за вас, но имајте на ум дека ништо ново не може да дојде додека не се ослободите од сите оние нешта што ве кочат. Што побрзо го направите овој чекор и свесно прифатите дека е дел од животот, толку побрзо ќе тргнете кон нешто ново и позитивно.

Слика број 2 – Зад оваа фотографија од шума прекриена со магла се крие тарот картата на месечината

Таа всушност го претставува внатрешното, скриеното и мрачното во вас. Може да укажува на лажење, илузии и конфузии во животот. Време е да обрнете внимание на себе, на емотивно поле, и на стравовите. Во моментов не сте во добра фаза од животот. Кога е сè тешко и кога сè боли, едноставно нема смисла да бегате од самите себе. Важно е да работите на себе. Не е пријатно кога се соочувате со своите демони, но сега сте во таа фаза и важно е да се соочите со нив. Ова е важен циклус за чистење и не смеете да го игнорирате. Единственото нешто што треба да го направите е храбро да се соочите со мрачната страна на вашата личност.

Слика број 3 – Зад оваа фотографија од глуварчиња се крие тарот картата кочија

Таа претставува патувања, движење и фокус. Вие сте во фаза кога се движите кон своите цели. Важно е да ги задржите волјата и одличноста, со цел побрзо да се движите кон остварувањето на своите соништа. Дисциплинирањето е вашиот единствен клуч. Вие сте подготвени за големи промени и позитивни новини во животот. Немојте да се откажувате – целта е поблизу одошто мислите!

Сакате да направите уште еден тест? Изберете го небото што најмногу ви се допаѓа, кликнете на него и дознајте темелна дефиниција за вашиот карактер!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар