модели | Кафе пауза

Дали можете да го пронајдете голиот модел кој се камуфлира во позадините на овие слики?

Овие слики покажуваат голи модели на кои еден германски уметник црта и ги камуфлира во сцени од секојдневието.

2 модели на здолништа што Французинките никогаш нема да престанат да ги носат

Кога станува збор за модата, удобноста и практичноста се на самиот врв на списокот со приоритети на Французинките. Тоа се забележува и во нивниот избор на облека.

Какви јакни ќе се носат оваа пролет?

Сезоната пролет/лето 2020 година нуди најразлични модели на јакни. Од една страна се јакните инспирирани од 90-тите години, а од друга страна се женствените модели од твид.

3 модели на чанти што се хит оваа пролет

Без разлика дали сакате големи или мали чанти, факт е дека ниту една девојка не може без нив.

Необичен проект: Можете ли да препознаете на која фотографија моделите се голи?

Кога ќе погледнете два одблизу направени портрети од истата личност, фотографирани од Дилан Хам, најверојатно нема да забележите голема разлика.

Шик и неодоливи: 3 модели на чизми што сите жени ги посакуваат за оваа зима

Овие чизми без сомнение се неизоставен дел од женскиот гардеробер.

10 супермодели споделуваат како да останете во форма без да се изгладнувате

Изгледа дека изгладнувањето и отфрлањето на омилената храна нема воопшто да ви помогне да бидете во форма.

Модели споделуваат трикови за убавина коишто им помагаат да изгледаат беспрекорно во секоја ситуација

Секој професионалец си има свои совети и трикови кога станува збор за усовршување на изгледот.

Модна агенција каде што 90-60-90 се однесува на возраста на моделите

Тие фасцинираат со нивната префинетост и харизма и навистина докажуваат дека годините се само бројка.

Згодни и неодоливи: Како изгледа денот на најуспешните машки модели во Македонија?

Сигурни сме дека следниве машки модели што ги одбравме ќе им станат инспирација на младите момци.

Прекрасни и успешни: Како им поминува денот на најубавите манекенки во Македонија?

Ние решивме да ѕирнеме во секојдневието на дел од најубавите манекенки во Македонија и да ја дознаеме тајната на нивната надворешна, но и внатрешна убавина...

10-те најплатени Инстаграм профили

Водењето блог некогаш било начин да ја зголемите вашата самодоверба. Но денес супермоделите имаат профили со илјадници следбеници и знаат како да ги претворат „допаѓањата“ во пари.