30 јули 2018 | Кафе пауза

Ќе се заљубите на прв поглед: Бојата што најмногу ќе се носи до ладните зимски денови

Неколку модели што ќе ве инспирираат и вие да ја одберете токму оваа боја за летниот и есенскиот период.

Најдобрите кавери на песни за 2018-та година кои се подобри и од оригиналите

Има нешто неверојатно кога ќе слушните странец како ја пее вашата омилена песна и прави да звучи поубаво од оригиналот.

10 предупредувачки знаци дека новиот партнер ќе ве контролира

Иако не е секогаш лесно да ги забележите овие луѓе на почетокот, постои начин да откриете дали новиот партнер има потенцијал да ве контролира.

10 ужасни доктори кои ги осакатиле нивните пациенти

Овие ужасни медицински професионалци често им предизвикале трајна штета на луѓето кои требало да ги лекуваат.

Која е поврзаноста помеѓу депресијата и зависноста?

Кога станува збор за депресија и зависност, едно нешто е сигурно – постои силна врска помеѓу двете.

6-те видови врски коишто се најцврсти и траат најдолго

Како да знаете дали вашата врска ќе трае? Како да знаете дали сегашниот партнер е вистинскиот?

Артистка ги илустрира деструктивните емоции на луѓето

Таа ги илустрира деструктивните емоции и чувства кои многу луѓе се срамат да им ги признаат не само на другите, туку и на самите себе.

Модели споделуваат трикови за убавина коишто им помагаат да изгледаат беспрекорно во секоја ситуација

Секој професионалец си има свои совети и трикови кога станува збор за усовршување на изгледот.

20 мали нешта коишто ќе ја направат вашата врска суперцврста

Доколку ви е потребен редовен потсетник за љубезност, прочитајте ги овие 20 начини за практикување љубезност, за да имате среќна и успешна врска со вашиот партнер/ка.

15 популарни работи кои изгледале многу морничаво во минатото и сме благодарни што се променети денес

Погледнете како изгледала една типична маска за лице, колку тешко било да се отиде на нуркање и колку страшни биле куклите порано.

Сексуална астролошка компатибилност: Овен и Водолија

Овенот и Водолијата претставуваат интересна комбинација од страст, пријателство и сексуална енергија.
Датум: 30 јул 2018
, Автор: