Најдобрите кавери на песни за 2018-та година кои се подобри и од оригиналите

На Интернетот постојат многу талентирани луѓе кои се надеваат дека ќе ја започнат нивната музичка кариера правејќи кавери на популарни песни и објавувајќи ги на Јутјуб.

Најдобрите кавери на песни за 2018-та година кои се подобри и од оригиналите

Се разбира, постојат и познати артисти кои прават кавери, но има нешто неверојатно кога ќе слушнете странец како ја пее вашата омилена песна и прави да звучи поубаво и од оригиналот. Погледнете некои од најдобрите кавери за оваа година.

1. „Thru Your Phone“ – Морган Сеинт

Оригиналот е на Карди Би. Поп артистката ја објави својата компилација минатата година и е опишувана како микс од Лорд, Брудс и Бенкс.

2. „Call Out My Name“ – Мејси Кејт и Сара Баска

Мејси и Кејт имаат огромна база на фанови, односно 1,4 милиони заедно. Овој број сигурно ќе продолжи да расте. Оригиналот е на The Weekend а девојките умешно вметнале женски вокали и пијано правејќи го каверот совршен.

3. „The Middle“ – Boyce Avenue и Енди Кејс

Поп рок бендот Boyce Avenue и 26-годишната Енди познати по нивните кавери направиле неверојатна верзија на песната на Зед, Марен Морис и Греј. Наместо да го зачуваат оригиналниот ритам, тие ја забавиле песната и ги истуриле нивните емоции во текстот.

4. „Dancing on My Own“ – Калум Скот

Калум прв пат ја испеал неговата верзија на песната на Робин во 2016-та година, но каверот се најде на неговиот деби албум минатиот март.

5. „No Scrubs“ – Џорџа Смит

Џорџа Смит беше вклучена во „Get It Together“ на Дрејк од 2017-та година. Нејзиниот прв албум дебитираше минатиот месец, а нејзината верзија на познатата песна на TLC е само уште еден доказ за нејзиниот неверојатен талент.

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар