Ќе се заљубите на прв поглед: Бојата што најмногу ќе се носи до ладните зимски денови

И покрај тоа што пудресто розовата боја без сомнение владее во светот на модата, изгледа дека една друга нијанса полека, но сигурно се искачува кон врвот. Станува збор за ментол зелена боја што без сомнение може да донесе освежување во вашиот гардеробер.

Сигурно и веќе ви паднала во очи, затоа што сè повеќе девојки ја бираат за своите костими за капење, маички, блузи со карнери, фустани… Таа одлично стои на потемен тен, а како што можеме да видиме од новите колекции, совршено ќе се согласува и со нашите модни комбинации дури и во длабоката есен, преку капутите, мантилите и џемперите…

Во продолжение следуваат неколку модели што ќе ве инспирираат и вие да ја одберете токму оваа боја за летниот и есенскиот период.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар