18 февруари 2020 | Кафе пауза

Токсична позитивност: Зошто не е добро да бидете постојано позитивни?

Ако се надевате само на најдоброто, ќе се почувствувате изневерено кога ќе се случи нешто лошо.

Една студија открива: Зошто прославувањето на родендените на децата е важно?

Има и родители кои преферираат да ги избегнат овие трошоци и одлучуваат воопшто да не прославуваат.

Сигурно ги познавате: Ова се 4-те најчести типови врски

Не можеме да ја планираме љубовта, таа едноставно се случува.

Кралици на драмата: 5 хороскопски знаци кои мора да бидат главните ликови во која било претстава

На некои луѓе им треба повеќе драма во животот, без оглед на тоа дали станува збор за облеката, за изгледот или за начинот на разговарање.

Уметник им додава ликови од цртаните филмови на сивите градови

Уметникот што се крие зад името Ефикс се служи со хумористични ликови од цртаните филмови кои совршено се вклопуваат во ѕидовите и во тротоарите и ги прават улиците да изгледаат поживо.

Какви јакни ќе се носат оваа пролет?

Сезоната пролет/лето 2020 година нуди најразлични модели на јакни. Од една страна се јакните инспирирани од 90-тите години, а од друга страна се женствените модели од твид.

Во овие 7 работи нè убедуваат уште од детството, но тие воопшто не се точни

Многу од работите што сте ги учеле во животот како големи вистини, всушност се големи лаги. Најлесно е да се ставите себеси и другите во калапот, но животот не е толку едноставен.

Што открива положбата на спиење на вашето милениче за неговата ментална состојба?

Спиењето со своето сакано милениче на многу сопственици им дава чувство на мир, удобност и релаксација. Но, луѓето ретко размислуваат зошто миленичињата спијат во одредени положби.

Запознајте се со Ернест, мачорот кој живее на фарма во Висконсин и сака да ги масира своите „крзнени пријатели“

Животните од фармата „Juggling Daises “ во Висконсин имаат причина повеќе да бидат среќни.

5 хороскопски знаци од кои е невозможно нешто да сокриете

Постојат хороскопски знаци кои едноставно е невозможно да ги излажете.