Какви јакни ќе се носат оваа пролет?

Какви јакни ќе се носат оваа пролет?

Сезоната пролет/лето 2020 година нуди најразлични модели на јакни. Од една страна се јакните инспирирани од 90-тите години, а од друга страна се женствените модели од твид. Погледнете кои модели ќе бидат во тренд оваа пролет.

1. Кожени блејзери

 

View this post on Instagram

 

A post shared by D a n i e l a 🇵🇱🇺🇸 (@moodoperator) on

Кожените блејзерите беа голем моден хит во почетокот на 90-тите години. Трендсетерките како Хејли Бибер и Бела Хадид ги носат овие модели, а претежно станува збор за предимензионални блејзери.

2. Јакни од твид

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marisa Silva (@marysilva.blog) on

Коко Шанел ги направи овие јакни популарни и тие никогаш не го напуштија модниот престол, а оваа пролет се особено модерни.

3. Сафари јакни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mona Salama (@bymonasalama) on

Оваа пролет ќе владеат сафари јакни во беж, во маслинеста и во сите земјени нијанси. Овие јакни се многу практични затоа што лесно се комбинираат и одговараат речиси со сè.

4. Штепувани јакни

Какви јакни ќе се носат оваа пролет?

Тенките јакни наменети за потоплите месеци никогаш не биле толку барани. Оваа сезона е најдобро да ги носите со плетени џемпери и со кожени панталони.

Погледнете кои 7 трендови ќе ви помогнат да бидете забележани оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар