Запознајте се со Ернест, мачорот кој живее на фарма во Висконсин и сака да ги масира своите „крзнени пријатели“

Запознајте се со Ернест, мачорот кој живее на фарма во Висконсин и сака да ги масира своите „крзнени пријатели“

Животните од фармата „Juggling Daises “ во Висконсин имаат причина повеќе да бидат среќни. Освен тоа што живеат на прекрасно место опкружено со љубовта на нивните сопственици, тие имаат и личен терапевт за масажа кој не е ветеринарот што ги посетува понекогаш – тоа е мачорот кој се вика Ернест и живее заедно со нив.

Запознајте се со Ернест, мачорот кој живее на фарма во Висконсин и сака да ги масира своите „крзнени пријатели“

„Juggling Daises“ е дом на многу животни како свињи, крави, овци, мачки и кучиња. „Засекогаш миленичиња, никогаш храна“ – е мотото на фармата што го читаме на блогот што го води сопственичката на фармата, Ејми Зимер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Safe Haven Hobby Farm | 🐮🐷😽🐴🐑🐐 (@jugglingdaisies) on

На нејзиниот блог Ејми споделува смешни и интересни моменти од животот на фармата. Симпатични, смешни и непредвидливи, сите животни се вистински sвезди, но оној кој секогаш го „краде шоуто“ е мачорот со име Ернест. Ернест не може да помине ниту  еден ден без да ги масира своите соседи на фармата и изгледа дека ужива во тоа!

Ејми ги објавува видеата од сеансите за масажа на Ернест со овците, свињите и другите животни и им става смешни наслови како „Ернест и неговите ‘клиенти’“. Еве неколку нејзини објави во кои ќе уживате и ќе ја почувствувате топлината на шепите на Ернест!

View this post on Instagram

 

A post shared by Safe Haven Hobby Farm | 🐮🐷😽🐴🐑🐐 (@jugglingdaisies) on

„Иии ја избирам… Клеметајн!“ – Ернест

„Свињите се големи перници, но овците се како голем душек!“ – Ернест

„Сеси, готово… Ќе те чекам во ходникот со чаша вода. Не брзај се!” – Ернест

„Јас сум крал на свињите!“ – Ернест

„Еј Мона, го најдов појадокот што го чуваше за подоцна… Чекај да го „исчистам“ додека сум овде.“ – Ернест

Освен добрата масажа по која неговите „клиенти“ веднаш заспиваат, Ернест сака и да дремне врз нив.

„Сакам да ги слушам вашите шеги, ајде зборувај за што било.“ Ернест

„Сè е во негова техника. Неговата умешност ме успива секогаш… Но, и неговите слатки, мали бакнежи… “ – прасето Тулип

„Масажа на зајдисонце, грицкање на ушите, бакнежи… Мора да сонувам… Почекај… Се будам… Па, ова навистина се случува!“ – прасицата Климентајн

Кој рече дека мачките и кучињата не се согласуваат? Само погледнете колку несебично Ернест го масира Едгар, кучето, пријател од фармата. И очигледно е дека Едгар ужива во масажата.

„Само напред, опушти се Едгар, ќе ти донесам и парчиња краставици за очите за една минута.“ – Ернест

Можеби сакате да ја дознате и приказната на еден наставник кој случајно наишол на мечиња „кои танцуваат“ додека се шетал во шума во Финска, па се вчудовидел од неверојатната глетка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар