19 август 2020 | Кафе пауза

10 трендови што ќе доминираат на модната сцена во текот на есента

Есента се приближува, а во мода ќе бидат различни кроеви и дезени, така што секој ќе може да најде нешто што му одговара.

Ако сакате да го промените животот, започнете го денот со овие реченици

Дали некогаш сте се запрашале колку првата мисла, ритуалот или начинот на комуникација кога ќе станете може да влијаат врз животот?

Рецепт за денес: Плескавици од тиквички и сланина

Ако ви требаат нови идеи за ручек, ова е вистинскиот рецепт за вас.

6 места во куќата каде што е најдобро да ги скриете парите

На многу луѓе им изгледа како подобра опција да ги чуваат парите дома отколку во банка, но сепак се плашат дека во случај на кражба, би можеле да останат без својата заштеда.

3 хороскопски знаци на кои ретроградниот Уран им носи позитивни промени во следната година

Во следните 5 месеци ве очекуваат големи промени и предизвици, но за некои хороскопски знаци, тие промени најверојатно ќе бидат добредојдени.

Злобата во македонските Фејсбук групи

Во последно време забележувам еден тренд на напаѓање, навредување, критикување и како последица на претходните – банирање. Без да наведувам конкретни имиња на групи, ќе споделам неколку свежи искуства од кои бев запрепастена.
Датум: 19 авг 2020
, Автор:

Дали можете да го пронајдете голиот модел кој се камуфлира во позадините на овие слики?

Овие слики покажуваат голи модели на кои еден германски уметник црта и ги камуфлира во сцени од секојдневието.

Ресторан со прекрасен поглед и ентериер кој воодушевува

Предностите на социјалните мрежи се тоа што со неколку кликови можеме да откриеме многу работи како и многу чудесни места низ светот.

Една мајка споделува одличен трик за купување чевли на децата без да ги носите низ продавниците

Носењето на децата низ продавниците може да биде и досадна работа, па затоа една мајка од Австралија направила нешто со кое таа можела да им купи чевли на своите деца без да ги носи со себе.