10 трендови што ќе доминираат на модната сцена во текот на есента

10 трендови што ќе доминираат на модната сцена во текот на есента

Есента се приближува, а во мода ќе бидат различни кроеви и дезени, така што секој ќе може да најде нешто што му одговара. Дизајнерите беа многу креативни и подготвија интересни парчиња што ќе направат дождливото и ветровито време да изгледа многу поубаво.

1. Кратки блејзери

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EᐯEᖇYᑭOᔕT TᕼᖇEE ᑭIᑕᔕ OᑎE TᖇEᑎᗪ (@musthavebyv) on

По маиците и блузите, на ред се кратките блејзери. Овие модели изгледаат шармантно и можат да се носат во многу различни варијанти. Тие изгледаат добро во комбинација со фустани и панталони, но и со фармерки.

2. Фустани со „пуф“ ракави

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Кратките фустани со изразен горен дел ќе бидат апсолутен хит. Овој модел на фустан во комбинација со чизми ќе го гледате често за време на есента.

3. Проѕирни блузи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katarzyna Kijowska (@katekijo) on

Со овој модел дефинитивно ќе се најдете во центарот на вниманието. Изберете модел што не ја преминува границата на добриот вкус.

4. Кошула-фустан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Овој модел е повторно многу актуелен, а секоја жена што ја следи модата ќе мора да има барем еден модел во својот плакар.

5. Цветен принт

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katarzyna Kijowska (@katekijo) on

Цветниот принт нема да ја изгуби својата популарност дури ни за време на есенските денови. Иако не се типични за есента, светлите бои ќе бидат актуелни оваа сезона.

6. Впечатливи додатоци

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @stylebynelli on

Накитот и додатоците ќе бидат во фокусот оваа есен. Правилото гласи: „Колку повеќе, толку подобро“.

7. Металик фустани

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FASHION COQUETTES | FC (@fashioncoquettes) on

За излегување, најдобрата опција би била металик фустан или фустан со светки. Овој тренд веќе стана омилен кај многу дами.

8. Масивни џемпери

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katarzyna Kijowska (@katekijo) on

Широките џемпери се неизбежни за време на есента. Тоа е парче во кое вреди да се инвестира затоа што може да се носи на многу начини. Се комбинира со фармерки, но и со здолништа.

9. Капут и мантил

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katarzyna Kijowska (@katekijo) on

Овие класици никогаш не го напуштаат модниот трон. Изберете модел во неутрална боја за претстојната сезона.

10. Крзно

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TREND STUDIO LONDON (@trendstudiolondon) on

Бундите не ја напуштаат модната сцена ниту оваа година.

Погледнете кои 4 бои ќе доминираат оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар