4 бои што ќе доминираат оваа есен

4 бои што ќе доминираат оваа есен

Оваа есен, во мода ќе бидат класични парчиња облека, а акцентот ќе биде ставен на женствените комбинации. Истото важи и кога станува збор за боите. Можете слободно да заборавите на светлите бои затоа што овие 4 нијанси ќе доминираат на модната сцена. Модните експерти велат дека овие бои му даваат доза на луксуз на секој стајлинг и прават да изгледате „скапо“ во нив.

1. Темносина боја

Оваа боја стана актуелна на почетокот на оваа година и ќе остане на модната сцена до крајот на годината.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

2. Црвена боја

Речиси сите дизајнери имаат претставено парчиња облека во оваа боја во своите колекции. Таа им одговара на сите, без оглед на тенот на кожата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

3. Жолта боја

Потемната нијанса на жолта боја исто така ќе биде актуелна и ќе ја гледате многу често.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

4. Беж боја

Оваа боја им одговара на сите и многу лесно се комбинира со сите други бои.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Погледнете кои се најмодерните панталони и шорцеви за летниот период.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар