Дали ќе го пронајдете парот што се разликува од останатите за помалку од 10 секунди?

На оваа илустрација има 30 парови. Секое момче ја запросува својата девојка, но еден пар се разликува од останатите. Вашата задача е да го пронајдете парот колку што е можно побрзо, а многумина го наоѓаат за помалку од 10 секунди.

Дали ќе го пронајдете парот што се разликува од останатие за помалку од 10 секунди?

Ако сè уште не можете да го најдете парот што се разликува, погледнете го решението.

  • Решение:

    Дали ќе го пронајдете парот што се разликува од останатие за помалку од 10 секунди?

Тестирајте ги вашите вештини за набљудување со овие 15 слики.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар