Ресторан со прекрасен поглед и ентериер кој воодушевува

Ресторан со прекрасен поглед и ентериер кој воодушевува

Предностите на социјалните мрежи се тоа што со неколку кликови можеме да откриеме многу работи како и многу чудесни места низ светот. Овој пат станува збор за еден италијански ресторан во Париз наречен Pink Mamma кој има прекрасен поглед и воодушевува со ентериерот. Улиците низ Париз се совршена глетка за импресивни фотографии, но и специјално искуство кое ќе се памети. Меѓутоа, за време на секое патување и разгледување, треба да обрнете внимание и на вкусната храна. Затоа овој ресторан нуди многу вкусна храна, но и ќе направи да се чувствувате како во бајка!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de PINK MAMMA (@pinkmamma_paris) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Gabriele Gzimailaite (@gabrielegz) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de VOYAGED by 9GAG (@voyaged) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de PINK MAMMA (@pinkmamma_paris) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de PINK MAMMA (@pinkmamma_paris) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de PINK MAMMA (@pinkmamma_paris) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Mélanie (@lapucepicarde) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de @adybell_cvn el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Art. Love. Wander. (@art.love.wander) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 𝐍 𝐈 𝐍 𝐀⚡️ (@lammensnina) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de print | insider city guides (@printcollective_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Jaime Mateo ツ // 23 (@_justjaime_) el

Прочитајте и зошто овој ресторан во природа е еден од најубавите во светот?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар