2 модели на здолништа што Французинките никогаш нема да престанат да ги носат

2 модели на здолништа што Французинките никогаш нема да престанат да ги носат

Кога станува збор за модата, удобноста и практичноста се на самиот врв на списокот со приоритети на Французинките. Тоа се забележува и во нивниот избор на облека. Здолништата не се исклучок, а судејќи според комбинациите на познати Французинки кои со години се сметаат за модни икони, овие 2 модели се наметнуваат како апсолутни фаворити.

1. Молив здолниште

2 модели на здолништа што Французинките никогаш нема да престанат да ги носат

Нема потреба да се објаснува зошто овој модел е толку популарен не само кај Французинките, туку и меѓу другите жени ширум светот. Ова здолниште има едноставен крој и може да се носи во секоја пригода. Може да се комбинира во различни стилови, изгледа одлично во деловни и во свечени варијанти и може да изгледа гламурозно со соодветни потпетици и додатоци.

2. Миди здолниште

2 модели на здолништа што Французинките никогаш нема да престанат да ги носат

Не е важно дали станува збор за здолниште со рамен крој, модел со А-крој или раскроено здолниште. Овој модел можете да го комбинирате со свечени кошули и со најобични маички и затоа можете да го носите во сите можни пригоди.

Погледнете како да ги носите маиците со принт оваа сезона.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар