20 декември 2017 | Кафе пауза

Статус кој предизвика хаос на Фејсбук: Мајките би требало да ги бањаат девојчињата, а татковците момчињата!

Една мајка на три деца предизвикала лавина коментари после својата објава на Фејсбук во која тврди дека на сопствениот сопруг му забранила да ги бања своите ќерки.

Кое лице изгледа посреќно? Одговорот открива како работи вашиот мозок

Погледнете ја илустрацијата и кажете ни според вас кое лице на неа е посреќно – лево или десно.

Заминувајте навреме, не задржувајте никого: Сѐ се случува во вистинското време!

Заминувајте си од депресијата, мрачните мисли, болните спомени и негативните луѓе.

9 идеи за љубовен состанок со саканиот кога времето е студено

Во овој период не можете да правите ништо на отворено со саканиот. Па затоа, погледнете ги овие предлози за состанок кои се одлични кога надвор е навистина студено.

Пронајдете ја вашата силуета и дознајте нешто повеќе за себе!

Овие 4 силуети се сметаат за најчести и нивните карактеристики се застапени кај повеќето жени.

Необични веб-сајтови кои ќе ви се најдат кога ви е здодевно

Можеби повеќе не ви се допаѓаат старите веб-сајтови, а не ве интересираат ни новостите на социјалните мрежи...

14 археолошки откритија кои ги збунуваат и модерните научници

Често се случува археолозите да откријат нешто што не припаѓа во тој период. Многу од овие откритија ги збунуваат и модерните научници

Искрени цитати што ќе ги разберат сите оние кои некогаш биле разочарани од нивните лажни пријатели

Вистинските пријатели се голема реткост, па затоа многумина ја имаат почувствувано горчината на лажното пријателство.

6-те хороскопски знаци кои не можат да бидат припитомени!

Без разлика кое е вашето мислење за ова, понекогаш немате избор за тоа дали можете да се смирите. Дури и според астрологијата, овие знаци е речиси невозможно да се смират.

Овој хороскопски знак знае сè пред сите, а заради својата неверојатна интелигенција е осуден да пати

Она што луѓето во овој знак ќе го забележат, останатите не би го сфатиле ниту за три животи.

11 генетски аномалии кои изгледаат прекрасно

Гените и начинот на кои не функционираат правилно прават некои луѓе да изгледаат навистина уникатно. Погледнете 11 генетски мутации кои се навистина неверојатни.

9 работи што треба да ги знаете за стравот

Само затоа што се плашите од нешто, не значи дека не можете да го надминете стравот.
12