Необични веб-сајтови кои ќе ви се најдат кога ви е здодевно

Понекогаш имаме премногу слободно време. Можеби денес порано сте завршиле со обврските, или пак навистина ви е здодевно на работното место. Можеби повеќе не ви се допаѓаат старите веб-сајтови, а не ве интересираат ни новостите на социјалните мрежи. Во продолжение погледнете неколку алтернативни веб-сајтови кои ќе ви помогнат кога ви е здодевно.

1. The Secret Door

(1)neobichni-veb-sajtovi-koi-kje-vi-se-najdat-koga-vi-e-zdodevno-kafepauza.mk

Секогаш кога ќе ја отворите „тајната врата“ завршувате на ново и неочекувано место.

2. Radiooooo

(2)neobichni-veb-sajtovi-koi-kje-vi-se-najdat-koga-vi-e-zdodevno-kafepauza.mk

Одберете дата и држава и ќе можете да слушате музика која била популарна на тоа место во тој период од историјата.

3. Liveplasma

(3)neobichni-veb-sajtovi-koi-kje-vi-se-najdat-koga-vi-e-zdodevno-kafepauza.mk

Во зависност од параметрите кои ќе ги внесете, овој веб-сајт ви препорачува нова музика, филмови и серии кои би ви се допаднале.

4. GeoGuessr

(4)neobichni-veb-sajtovi-koi-kje-vi-se-najdat-koga-vi-e-zdodevno-kafepauza.mk

Овој веб-сајт ги користи мапите на Гугл и ве носи на одредена локација во светот. Вашата задача е да погодите каде се наоѓате.

5. The Museum of Endangered Sounds

(5)neobichni-veb-sajtovi-koi-kje-vi-se-najdat-koga-vi-e-zdodevno-kafepauza.mk

Како што исчезнуваат старите работи, со нив исчезнуваат и звуците кои ги правеле. За среќа, на овој веб-сајт се зачувани многу вакви звуци. Навистина неверојатен поглед кон минатото.

6. 8-bit icon

(6)neobichni-veb-sajtovi-koi-kje-vi-se-najdat-koga-vi-e-zdodevno-kafepauza.mk

Овој веб-сајт ви овозможува да направите оригинален и необичен онлајн аватар.

7. Rainfor

(7)neobichni-veb-sajtovi-koi-kje-vi-se-najdat-koga-vi-e-zdodevno-kafepauza.mk

Опуштете се и бидете едно со природата користејќи го овој уникатен веб-сајт.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар