24 јануари 2018 | Кафе пауза

Запознајте ги сестрите што сами започнаа бизнис вреден 12 милиони евра

И вие сакате да направите нешто вакво, но се плашите? Еве каков совет имаат да ви дадат овие две сестри.

6 начини да ја пронајдете својата вредност

Сите имаат свои несигурности, стравови... но време е да се изборите против нив и да си ја пронајдете вредноста во своите очи!

Заборавете на пластичната хирургија! Овие билки ќе ги зголемат вашите гради по природен пат

Следниве 3 билки можат да ги зголемите градите на природен начин.

Астрологијата ја открива навиката што треба да ја искорените од вашиот живот

Вашиот хороскопски знак може да ви каже која е навиката што ви предизвикува најмногу проблеми и ќе ви помогне да се ослободите од неа.

Што претставува месечарењето и како да се справите со него?

Будењето на некој што месечари може да биде проблематично. За да ја зачувате безбедноста кога будите месечар, важно е да ги знаете следниве работи.

Дали сакате да ја дознаете вашата посебна духовна порака? Одберете слика и прочитајте ги резултатите!

Доколку сакате да ја дознаете вашата духовна порака, ние ве советуваме да го направите следниов интересен тест.

Тест на личноста: Дали сте задоволни со вашиот изглед?

Како реагирате кога ќе се погледнете во огледалото? Дали уживате во вашата рефлексија или не сакате да се соочите со вашиот несовршен изглед?

Само за момци: 8 начини да им пристапите на девојките без притоа да оставите лош впечаток

Момците не знаат како да им пристапат на жените без да бидат обвинети за сексуално вознемирување.

10 факти што треба да ги знаете за времето за да можете да го контролирате

Додека научниците се обидуваат да измислат временска машина, психолозите смислиле неколку начини кои ќе ви помогнат да се справите со брзината на времето.

19 знаци дека во вашето тело живеат паразити и како да се ослободите од нив

Првото нешто што треба на го направите во ваква ситуација е да ја подобрите функцијата на вашиот имунолошки систем, а потоа да се ослободите од паразитите.

Модна агенција каде што 90-60-90 се однесува на возраста на моделите

Тие фасцинираат со нивната префинетост и харизма и навистина докажуваат дека годините се само бројка.