Заборавете на пластичната хирургија! Овие билки ќе ги зголемат вашите гради по природен пат

Заборавете на пластичната хирургија! Овие билки ќе ги зголемат вашите гради по природен пат

Градите отсекогаш се сметале за сексапилни и привлечни, па затоа жените со мали гради честопати не се чувствуваат многу пријатно во своја кожа. Иако е докажано дека малите гради се почувствителни на допир и дека многу мажи не се оптоваруваат со нивната големина, сепак повеќето жени посакуваат да имаат барем малку поголеми гради. Денес постојат многу хируршки методи за зголемување на градите и жените најчесто се одлучуваат за нив. Но, не смееме да ги заборавиме и оние најбезболните трикови што само природата може да ни ги понуди. Следниве 3 билки можат да ги зголемите градите на природен начин. Прочитајте за кои растенија станува збор…

Лопув

Заборавете на пластичната хирургија! Овие билки ќе ги зголемат вашите гради по природен пат

Билката лопув многу ефикасно ја поттикнува циркулацијата. Масирајте ги градите со инфузија од цвеќето, ставајте облоги и пијте чај од лопув еднаш дневно.

Жалфија

Заборавете на пластичната хирургија! Овие билки ќе ги зголемат вашите гради по природен пат

Направете чај од жалфија. Употребете го чајот за облоги, а листовите и цветот на жалфијата користете ги за масажа на градите. Исто така, се препорачува еднаш дневно да пиете чај од жалфија.

Пискавица (тилчец)

Заборавете на пластичната хирургија! Овие билки ќе ги зголемат вашите гради по природен пат

Семето од пискавица содржи голема количина на фитоестроген кој влијае на големината на градите. Оставете го семето да отстои во вода една ноќ и потоа масирајте ги градите со водата. Освен тоа, можете да направите и чај од оваа билка и да го пиете еднаш дневно. Ставете го семето да зоврие во 200 милилитри вода и потоа оставете го да се излади 20 минути. Исцедете го семето и вашата магична напивка е подготвена!

Прочитајте и за оваа домашна крема за подигнување на градите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар