05 ноември 2018 | Кафе пауза

Неверојатни пејзажи кои изгледаат како од друга планета

Погледнете некои од најимпресивните пејсажи што ќе ве натераат да се сомневате во реалноста.

Фитнесот ми е најголемата страст: Марина Милановска ќе ве инспирира веднаш да почнете со вежбање!

Ако ви треба малку фитнес инспирација, оваа инстаграмџика може многу да ви помогне!

Еден ден некој ќе ја види магијата на вашето постоење и нема да ве пушти

Не е лесно да седите во позадина и да гледате како вашите пријатели се во врски, се венчаат и започнуваат семејства.

Најпопуларните знаменитости ширум светот што креативните луѓе ги пребаруваат на Интернет

Кога помислувате на најпознатите знаменитости ширум светот, кое е првото нешто што ви доаѓа на памет?

Зошто емпатијата мора да започне од вас?

Емпатијата е емоционална интелигенција. Таа ви овозможува да се ставите во туѓа кожа, да го видите светот низ нечии очи и да го разберете.

6 важни љубовни лекции што ги научиле жените во 2018-та година

Неколку жени решиле да ги споделат најважните љубовни лекции што ги научиле оваа година.

Од 1970-та година до сега, уништени се 60% од дивиот свет

Околу 60% од сите цицачи, птици, риби и влекачи се уништени од човечки фактори од 1970-та година до денес.

10 супермодели споделуваат како да останете во форма без да се изгладнувате

Изгледа дека изгладнувањето и отфрлањето на омилената храна нема воопшто да ви помогне да бидете во форма.

24 фотографии кои ќе ве држат расположени до крајот на есента

Интернет корисниците редовно споделуваат навистина неверојатни моменти.

Од чистачка до директорка: Откриј како оваа жена научила течно да зборува англиски за 14 дена

Приказната на Марина Видовска, извршен директор на една од најголемите компании во Македонија, навистина остава без здив.
Датум: 05 ное 2018
, Автор: