Неверојатни пејзажи кои изгледаат како од друга планета

Неверојатни пејзажи кои изгледаат како од друга планета

Според научниците, на Земјата има 12 пати повеќе дрвја отколку ѕвезди во Млечниот Пат. Па, не е ни чудо што природата на нашата планета создава вистински ремек-дела. Некои од нив се толку уникатни и неверојатни што е тешко да поверувате дека се реални. Погледнете некои од најимпресивните пејзажи што ќе ве натераат да се сомневате во реалноста.

1. Гејзерот Флај, Невада, САД

2. Браната Њу Кортон, Њујорк, САД

3. Кањонот Рефлекшн, Јута, САД

4. Бајкалско Езеро, Русија

5. Големата сина дупка, Белизе

6. Река-дрво, Исланд

7. Апостолските Острови, САД

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар