20 ноември 2018 | Кафе пауза

Овие хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2019 година

Пред нас е новата 2019 година којашто според бројните астролози, ќе биде запомнета како година на растот, среќата и напредокот – особено за оние што се родени во овие хороскопски знаци.

Шик и неодоливи: 3 модели на чизми што сите жени ги посакуваат за оваа зима

Овие чизми без сомнение се неизоставен дел од женскиот гардеробер.

18 начини да умрете од струен удар според книга од 1931-ва година

Винтиџ книгите и списанијата можат да ни кажат многу за начинот на којшто луѓето живееле во минатото.

10 фотографии што речиси ги убиле нивните креатори

Очигледно е дека фотографите се подготвени на сè за да ја направат совршената фотографија.

Како да разговарате со партнерот ако тој сака да си ги кажете лозинките, а вие не?

Каде е границата помеѓу тоа да знаете сè и да ја почитувате вашата приватност?

Одговорете на само едно прашање и дознајте каков е вашиот начин на размислување

Научниците веруваат дека нашиот начин на размислување зависи од културата на којашто ѝ припаѓаме – источна или западна.

Научниците докажуваат дека седењето дефинитивно не е полошо од пушење

Ентузијазмот на медиумите за осудување на седењето споредувајќи го со пушење одамна ги надмина научните докази.

Што е емоционалната интелигенција и зошто е важна?

Факт е дека имањето емоционална интелигенција може да направи голема разлика кога станува збор за здрава и среќна врска.

5 нешта што не сте ги знаеле за Џим Морисон

Поетот и текстописец, најпознат како пејач на рок групата The Doors, Џим Морисон, успеал да направи многу во 27 години живот.