10 моменти што сите ги доживуваат кога се сами под туш

10 моменти што сите ги доживуваат кога се сами под туш

Ако се туширате околу 5 пати неделно, тогаш поминувате околу 35 часа во текот на годината во вашата туш кабина. Тоа е многу време поминато во стоење голи под вода. Но, што сè се случува во овие моменти? Погледнете ги следниве одлични илустрации од генијалниот Чез Хатон, што ќе ве насмеат до солзи само затоа што ќе се пронајдете во секоја од сцените!

1. Кога сте во вашиот туш

2. Кога сте во туѓа туш кабина, и погрешно ги толкувате командите

3. Кога сериозно размислувате да не одите на работа со изговор дека сте болни

4. Кога сфаќате дека заедничкото туширање не е толку романтично колку што сте мислеле

5. Кога сте актери во филм што треба драматично да се тушираат

6. Кога го правите она нешто што не признавате дека го правите

7. Кога ќе се сетите на совршениот одговор за караница од пред пет години

8. Кога случајно повторно ќе ги гледате вестите

9. Кога ќе ви влезе шампон во очи, иако веќе сте возрасни

10. Кога ќе заборавите пешкир, повторно

Погледнете ги и овие 20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар