20 начини да умрете од струен удар според книга од 1931-ва година

18 начини да умрете од струен удар според книга од 1931-ва година

Винтиџ книгите и списанијата можат да ни кажат многу за начинот на којшто живееле луѓето во минатото. Но кога ова старо издание се појавило на Интернет, поставило повеќе прашања отколку што дало одговори.

18 начини да умрете од струен удар според книга од 1931-ва година

Изданието е од 1931-ва година и е наречено „Електрична заштита во 132 слики“ (Elektroschutz in 132 Bildern). Во книгата едноставно се наведени начини на кои луѓето би можеле да добијат струен удар и додека некои имаат смисла, другите изгледаат навистина бизарно. Погледнете некои од најчудните „совети“ за безбедност.

18 начини да умрете од струен удар според книга од 1931-ва година

18 начини да умрете од струен удар според книга од 1931-ва година

18 начини да умрете од струен удар според книга од 1931-ва година

18 начини да умрете од струен удар според книга од 1931-ва година

18 начини да умрете од струен удар според книга од 1931-ва година

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар