28 јуни 2014 | Кафе пауза

Хит диета со лубеница: За 7 дена 15 кг помалку

Откако се прочу за оваа мистериозна диета, таа веднаш стана вистински хит и сѐ повеќе луѓе се одлучуваат за неа кога сакаат да се вратат во форма. Зошто не би ја пробале и вие!?
Датум: 28 јун 2014
, Автор:

Летен десерт од 5 состојки за кој не ви треба рерната

Достојна замена за сладоледот, рецепт познат во разни делови од светот...
Датум: 28 јун 2014
, Автор:

11 работи кои морате да ѝ ги ветите на вашата најдобра другарка и да ги исполните

Вака отприлика би изгледал прирачникот за женските пријателства.
Датум: 28 јун 2014
, Автор:

Направете сами: Спреј за осветлување на косата

За овој спреј, веројатно веќе ги имате сите состојки и материјали, па ако сакате посветла коса продолжете со читање.

Освежително смуди од лубеница

Летен пијалак кој ќе ве одржува хидрирани за време на најтоплите денови