20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Повеќето од вистините коишто ги дознаваме во секојдневниот живот, сметаме дека се за наше добро и ќе нè одведат на вистинскиот пат во животот. Можеби ова е точна констатација, но реалноста е дека за многу вистини не сме ни свесни и тотално одбиваме да ги прифатиме.

20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Ќе се промениш во оној момент, кога ќе ти досади од твоите сопствени сра*а.

За таа цел, се создадени илустрациите со „Компирот на вистината“ којшто прави сè што е во негова моќ, да ги доближи овие сурово искрени вистини до секој од нас. Можеби дел од овие вистини биле цитирани и од други личности, но не и од најпаметниот компир во светот.

20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Негативното мислење секогаш удира посилно отколку позитивното мислење.

Во продолжение, погледнете ги дел од мудростите на Компирот на вистината, којшто повремено можеме да го видиме во друштво на неговите две пријателчиња, Гаџар Кан (морковот) и Хорхе (патлиџанот).

Следете го „Компирот на вистината“ на Инстаграм, каде што тој редовно ги споделува со светот своите мудри вистини.

20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Ако некого познаваш долго време, тоа не значи дека ти е пријател.

20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Секогаш ќе постојат луѓе што се поубави и погрди од тебе.

20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Светот се грижи само за она што може да го добие од тебе.

20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Неуспехот не е секогаш пат кон успехот.

20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Изгледот прави разлика.

20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Во суштина, никогаш никого не го познаваш во целост.

20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Најбрзиот начин да добиеш одговор не е преку поставување прашање, туку преку давање погрешна изјава.

20 горчливи вистини презентирани од страна на „Компирот на вистината“ коишто ќе ве замислат

Твоето „идно јас“ во моментов размислува за сегашниов момент, во облик на спомен.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар